Kanuumatk Alam-Pedja jõgedel (21. – 23. mai 2010)

Lisaks kanuusõidule saab nautida nii värsket-rohelist kodumaist loodust, kuulata linnulaulu ja muidugi ka kala püüda… kes-kuidas vaid soovib! Marsruutjõgedeks on planeeritud Pedja, Pede ja Emajõgi.

 

Põhiosa matkast kulgeme siiski mööda Pedja jõge. Muuseas, Eestis ei olegi teist sellist jõge, mis nii pikalt voolaks läbi elanikest täiesti tühjade alade, läbi soode, rabade ja metsade. Jüriküla lähedalt Kirnast esimese suitseva korstnani, Palupõhja külani, on linnulennult-jõekaarelt umbes 25 kilomeetrit (väljavõte ajakiri Loodus arhiivist). Teekonna täispikkuseks, tuleks sinna juurde veel lisada jõekäärud! Pedja jõe kohta leiad lisalugemist ka siit.

Esimene õhtu kanuudel tuleb ilmselt üsna lühike – mõned kilomeetrid mööda jõge ja siis jääme laagrisse. Teiseks õhtuks üritame jõuda Londoni nimelise lõkkekoha juurde (Põltsamaa jõe suubumiskoha lähedal). Ööbime telkides või lageda taeva all, kuidas parasjagu isu!

 

Toimumise aeg

21. – 23. mai 2010

Start: Puurmani lähedalt Jürikülast, 21. mail kella 19 paiku. Selle täpsustame veel üle!
Finish: Palupõhja kandis, 23. mail, orienteeruvalt kell 16-17 ajal.

 

Osalemistasu:     150 EEK + kanuu rent*

 

*Kanuu rent – osalemistasule lisandub kanuu rendi maksumus (ca 200 EEK/matkaja) + kogu kanuude transport stardi kohta ja äravedu finishist! Kellel on olemas oma kanuu, võib selle kaasa võtta. Siis ei ole vaja rendi ega transpordi eest eraldi tasuda!

 

Kanuumatka huvilised, kirjutage-registreeruge siit!

PS! Registreeruda saab kuni 20. mai 2010 (k.a.)!

 

{backbutton}