Maailma ääremail… – Island (august 2019)

Island on kauge, karge ja karmi loodusilu pakkuv saareriik Atlandi ookeani ja Põhja-Jäämere piiril. Tegevvulkaanide, jääliustike ja kuumaveeallikate olemasolu tõttu nimetatakse Islandit tihti ka jää ja tule maaks. Mõnede väljahõisatud faktide kohaselt on Islandi maapind kõige vulkaanilisem kogu planeedil Maa. Samal ajal kui magmakolded maakoore all soojendavad põhjavett ja ka maapinda, on Islandil mitmeid võimsaid jääliustikke, millest Vatnajökull (8100 km2-ne jääkilp) veel Euroopa kõige suurem.
Aeg-ajalt kuuleme Islandist rohkem. Kui meenutada 2010nda aasta aprillikuud, mil Eyjafjallajökulli vulkaanipurske tagajärjel vabanenud tuhapilv halvas lennuliikluse Euroopas või siis Islandi südikas vutimeeskond, kes mõned aastad tagasi murdis end oma ala tegijamate hulka.
Islandil on omajagu kontraste, kus piltlikult öeldes kivi, tuli, vesi ja jää tegutsevad üheskoos, lisades sellele maale võimsust, värskust ja salapära. Island on olnud juba pikemat aega Seiklusjanu avastamist ootavate sihtkohtade listis, nüüd siis ka reaalselt plaanides.

↑ Seljalandsfoss Waterfall (Iceland). Photo: oddee.com

Üldised plaanid
Meie ca 8 päevase Islandi seikluse ajal plaanime saareriigile enam-vähem tiiru peale teha ning tutvuda peamiselt Islandi karge, karmi, kontrastse loodusega – mäed, jõed, kosed, kuumaveeallikad, liustikud, vulkaanid, laavaväljad jm. Külastame Islandi erinevaid rahvusparke nagu Thingvellir ning Vatnajökull koos Skaftafelli looduskaitsealaga. Vatnajökull on ühtlasi suurim rahvuspark. Üheks võimalikuks alternatiivseks käiguks jääb ka Islandi lääneserval asuv Snæfellsjökull rahvuspark. Vaatame üle mõned olulisemad vaatamist väärivad paigad neis rahvusparkides ning muud meie tee peale jäävat. Võtame ette mitmed jalgsimatkad ning üritame teha ka ühe pikema (kuni 2 päevase) jalgsimatka Islandi nö sisemaal.

Seiklus-matka stiil
Seiklus-matk – rendiauto, jalgsi, lennuk.
Islandil seikleme ringi rendiauto(de)ga ja jalgsi matkates. Rendiauto(de) olumaolu teeb liikumise oluliselt lihtsamaks ja kergemaks, samuti kõike kaasasolevat seljakotikraami ei pea kogu aeg endaga kaasas kandma.
Ööbime kas metsikult telkides ja/või ametlikes kämpa kohtades. Kokkame koos, nii palju kui oskused lubavad. Iga matkaja mahutab ja kannab oma isiklikku varustust, lisaks natuke ka ühist.

Islandi ilm augustis
Islandi ilm on üldjuhul väga muutlik. Ühe päeva jooksul võib esineda nii päikest kui ka vihma ning tugevat tuult. Statistika järgi jäävad päevased temperatuurid vahemikku ca +10°C…+17°C (vahest trehvab üle +20°C). Öösiti võib langeda +10°C-ni ja enamgi. Mägedes on jahedam.

Seikluse toimumise aeg
11. – 19. august 2019 (võimalik ajaline kõikumine -+ päev)
Kohapeal ca 8 päeva.

Osalemistasu:  880 EUR
Osalemistasu katab peamised kulud, maksud ja lennupiletid.

Küsi lisa / rega meilitsi: info@nullseiklusjanu.com

— — —
LISAINFO
Isiklik varustus ja grupivarustus veidi hiljem..