Kahepäevase kanuumatka varustus (Eestis)

Soovitused kanuumatkaja isiklikule varustusele

PEALISRIIETUS
Pikkade või lühikeste varrukatega spordisärk. Fliis/kampsun/vest + vihmakindel jope või vihmakeep + püksid (pikad ja lühikesed). Külmakartlikud võivad kaasa võtta pika soojapesu, et öösel magamiskotis magamise ajal selga-jalga panna.
VARURIIDED juhuks, kui peaks vette kukkuma ja märjaks saama.

JALANÕUD
Sobivad kinnised või poolkinnised kerged jalanõud – näiteks kummikud ja/või rihmadega plätud. Kummikute asemel sobivad ka matkasaapad. Kaasa varujalanõud – sandaalid, tennised, plätud vmt. Kuumade ilmadega ja veeoludes, sobivad ehk kõige paremini rihmadega plätud, mis hästi jalas püsiksid.

KINDAD
Soovi korral võib kasutada õhukesi sõrmkindaid või neopreenkindaid.

PEAKATE
Sobilik on kanda pearätti või lõuapaelaga matkamütsi. Selline peakate kaitseb päikese, vihma ja putukate eest ning tema ärakadumise võimalus on väiksem.

NB! SÄÄSETÕRJE
Et “ellu jääda”, siis kindlasti kaasa sääse-kihulase-sitikatõrje vahend, näiteks OFF või mõni ihusõbralikum vahend nagu Stop või Effitan. Kaasa võib võtta ka näovõrgu (näo ja kaela piirkonna kaitsmiseks näljaste lendavate olendite eest).

TUDUMINE & MUU KRAAM
* magamismatt.
* magamiskott (kui see on lahja ja muud varianti ei ole, siis võib kaasa võtta lisariideid, magamiskoti comf võiks olla ca +10C ringis).
* isiklikud söögi-jooginõud (lusikas, kauss ja tass, joogipudel 1-2L).
* hügieenitarbed (väike käterätt, hambapasta, hambahari, WC paber, jne).
* apteek (isiklikud ravimid, plaastrid jmt).
* päikeseprillid, päikesekreem (soovitav, kellel päikese suhtes tundlik nahk), fotoaparaat, lamp (soovitavalt otsmikulamp), kõrvatropid jms.
* Telk tuleks kaasa võtta kellel olemas, kel ei ole, siis sellest eelnevalt teada anda. Kaasa võib võtta ka vihmakattega rippvoodi.

VEEKINDLAD KOTID
Spets veekindel kott (nt 40-50L) varuriietele, dokumentidele, autovõtmetele, videokaamerale, fotoaparaadile, mobiiltelefonile jms. Kui spets veekindlat kotti ei ole, siis sobivad ka terved tugevamad kilekotid (nt prügikotid), millele saab mitu sõlme peale tõmmata.

SÖÖK-JOOK
Kaasa võtta oma isu järgi nii näksimist (nt võileivad, shokolaad, küpsised jms) kui ka joogipoolist päevaseks ajaks.

KLUBI POOLT
Matkapliit + küte + 2-3 matkapotti + kulp + kogu vajalik vesi toidu valmistamiseks.