Kontrastne Fuerteventura (märts 2024)

Vapustavad vulkaanilised maastikud (mäed ja orud), kaunid kilomeetrite pikkused heledad liivarannad koos kristallselge vee ja suurepärase kliimaga, teeb Fuerteventurast ühe huvitavama ja omanäolisema paiga Kanaari saarestikust. Fuerteventura on küll rohkem tuntud kui rannapuhkajate saar kuid peidab endas metsikumat poolt. Kui saare sisemusse tõsisem pilk heita, leiab sealt enamgi kui esmapilgul julgeks eeldada.

Playa de Cofete. Photo: bilderreich.de

Üldised plaanid
Umbes 6-7 päeva jooksul avastame selle saare põnevamaid paiku – kaeme erinevaid loodusmaastikke, uudistame rannajoont, mõnd külakest-linnakest. Otsime üles mitmed nurgatagused looduskaunid kohad, mõned koopad, liivakivi paljandid-moodustised, liivadüünid jm.

Seiklus-matka stiil
Jalgsi, rendiauto, lennuk.
Fuerteventural seikleme ringi rendiauto(de)ga ja jalgsi matkates-kulgedes. Jalgsi matkad teeme nö päevamatkadena (ilma suure seljakotita). Ööbime telkides ja ilmselt ka mõnes kohalikus majutuskohas.

Barranco de los Encantados. Photo: rtvc.es

Ilm Fuerteventural märtsi keskel
Statistika järgi jäävad päevased temperatuurid peamiselt vahemikku +20°C…+25°C ning öösiti +10°C…+14°C. Kõrgemal mägedes on jahedam.
Fuerteventura pidavat nautima päikesepaistet umbes 300 päeva aastas.

Ilm statistilise tulemi järgi 2024 märtsis
La Cornisa, Morro Jable (lõunarannikul) siin
Corralejo (põhjarannikul) siin

Seikluse toimumise aeg
10. – 17. märts 2024
Kohapeal umbes 6-7 päeva.

Osalemistasu:   550 EUR + lennupiletid*
* osalemistasule lisanduvad sõidukulud sihtkohta ja tagasi (ca 300 – 400 eur)

Lisainfo
+ Küsi lisa või liitu meilitsi siit