Montenegro (sept – okt 2023)

Kaunis rannajoon, hubased linnakesed, romantilised mägikülakesed, rohelised orud ja kanjonid, teravatipulised mäed ja veel nii mõndagi leiab sellelt Balkani poolsaarel Aadria mere rannikul paiknevalt kaunilt maalt, mis meelitab end avastama.

Prokletije National Park Montenegro mountains. Photo: peakvisor.com

Üldised plaanid
Umbes 8 päeva jooksul külastame Montenegro erinevaid paiku. Matkame Albaania piiri lähistel Prokletije rahvuspargis – kaeme oma silmaga kauneid Karanfili mäetippe ja Grebaje maalilist orgu. Matkame ka Durmitori rahvuspargis ning pilguheit Tara jõe ja Piva kanjonile. Ehk õnnestub matkatagi ühe jääkoopa juurde. Näeme ka kauneid mägijärvi. Kindlasti veel muid käimisi Dinaari Alpide piirkonnas. Samuti külastame mõnd väiksemat linnakest-külakest (nt Kotor, Perast) ning lõpuks kiikame korraks ka rannikule.

Seiklus-matka stiil
Jalgsi, rendiauto, lennuk.
Montenegros seikleme ringi rendiauto(de)ga ja jalgsi matkates-kulgedes seega kogu kaasasolevat seljakotikraami ei pea kogu aeg kaasas kandma. Suurema osa jalgsimatkasid teeme nö päevamatkadena (ilma suure seljakotita). Ööbime nii telkides kui ka kohalikes hostelites jmt kohtades.

Montenegro Tara river forest. Photo: peakvisor.com

Ilm Montenegros septembri lõpus oktoobri alguses
Montenegro kliima võib jagada kaheks: rannikul on tavaliselt vahemereline ning sisemaal (mägedes) valitseb aga subalpiine. Seega rannikul on oluliselt soojem ning mägedes jahedam.
Statistika järgi jäävad päevased temperatuurid olenevalt kõrgusest ja ilmaoludest vahemikku +15°C…+25°C ning öösiti +6°C…+19°C. Neid madalamaid temperatuure esineb nagu ikka kõrgemal mägedes.
Võib esineda sademeid, äikest.
Ilma ajalugu 2022 sept lõpp – okt algus:
Podgorica (rannikul ca 40 m) siin
Žabljak (mägedes ca 1456 m) siin

Seikluse toimumise aeg
25. september – 5. oktoober 2023
Kohapeal veidi üle 9 päeva.

Osalemistasu:   650 EUR + lennupiletid*
* osalemistasule lisanduvad sõidukulud sihtkohta ja tagasi (ca 250 – 390 eur)

Lisainfo
+ Küsi lisa või liitu meilitsi siit