Kanuukas Lätis – Jugla

Taaskord hea lõunanaabri Läti jõed kutsuvad avastamist, seekord veel mitte väga kaugele kodusest Eestist.. Jugla vetele.

Väike-Jugla (vaata siit: Mazā Jugla) on väiksemat sorti Läti jõgi (ligi 119km pikkune), mis ühineb alamjooksul Suur-Jugla jõega (Lielā Jugla), sealt alates lihtsalt Jugla jõgi, mis omakorda voolab Jugla järve Riia linna lähistel. Väike-Jugla on umbes 130m merepinnast, ülemjooksu lisajõed pidavat olema isegi 150m  merepinnast. Jõe erinevatel lõikudel esineb kärestikke, jõetamme, liivakivipaljandeid jms. Madalvee perioodil kärestikulistel lõikudel tuleb valmis olla kanuu lükkamiseks.
Kalaliikidest Väike-Juglal on vähe infot kuigi erinevates allikates märgitakse ära kalavarude taastootmist (meriforell, silm ja lõhe). Ilmselt ei puudu jõest ka tavapäraselt esindatud ja kõigile tuttav härra haug.

Plaanis kanuutamist alustada kuskilt Suntaži kandist, olenevalt kuidas parasjagu olukord veetasemega. Juhul, kui piirkonda peaks tabama pikem põuaperiood, siis mingiks alternatiiviks jääb ka kanuutamine Suur-Jugla jõel või muu lähikonnas asuv jõgi.
Väike-Juglal kanuutamine võiks sobida nii vähe kogenud veematkajale, samuti algajale kui ka kogenumale kanuutajale.
Liituda võib ka ilma paariliseta (s.t. üksi), siis paarilise leiame oma seltskonna hulgast. ?
Logistilises osas (kohalesaamine ja äraminek), kel transport puudub, saab kopereeruda teiste autoga tulijatega Tallinnast, Pärnust, Tartust vms kohast.

Algus: reedel, 07. juuli hommikul kuskil kl10-11 paiku. Soovitav kohale tulla juba 06. juuli õhtul. Täpsemad juhised tulijaile meilitsi, siis paneme aja ja koha paika.
Lõpp: pühapäeval, 09. juuli õhtupoolikul orienteeruvalt kl 16-19 paiku (+- varu) kuskil Jugla järvel või enne seda, olenevalt kuidas jõuame.

Seikluse toimumise aeg
07. – 09. juuli 2017 (3 päeva, 2 ööd)

Osalemistasu:   90 EUR*
*Osalemistasu ühe inimese kohta, sisaldab kohta kanuus koos päästevesti ja mõlaga ning kanuude transporti. Lisaks söögimaterjal (2 x õhtusöök ja 2 x hommikusöök + tee) + vesi + muud suupisted.

Küsi lisa siit

Oma osavõtu kinnituseks tuleb osalemistasu kanda allolevale Seiklusjanu a/a-le.
Anna endast meilitsi märku ka! ?

Makse saaja: Matkaklubi Seiklusjanu MTÜ
Swedbank a/a: EE892200221044796638
Makse selgitus: Kanuukas Lätis – Jugla (koos osaleja nimega juhul, kui makstakse mitme inimese eest või ise pole maksja)

Varustuse kohta jms infi leiab SIIT