Väike kevadine seiklus-matk Küprosel (aprill 2018)

Küpros on saareriik, millest on arvatavasti iga eestlane midagi kuulnud. See Vahemere suuruselt kolmas saar on vast eelkõige tuntud oma ilusate liivarandade, selgete türkiissiniste lahesoppide, maheda kliima, kõrghooajal elava ööelu ja turismi poolest. Vähem ehk teatakse, et saar peidab endas mitmeid piirkondi, mis pakub hulgaliselt looduses liikumisvõimalusi ning muud väärt vaatamist. Üheks ligimeelitavamaks on männi- ja küpressimetsa rohelusega kaetud Tróodose mäed koos saare kõrgeima punkti Olümposega (1952 m). Samuti mitmed rannikuäärsed piirkonnad väärivad külastamist.

Küprose puhul on tegemist küll Euroopa ühe osaga kuid geograafiliselt loetakse nii Aasia kui ka vahest Lähis-Ida riikide koosseisu kuuluvaks. Seega saareriigil on kauge võõramaine mekk juures, millele viitavad ka lähimad ülevee naabrid nagu Türgi, Süüria, Liibanon, Iisrael, Egiptus, Kreeka.
Talvisel ajal (jaanuaris) soodsate tingimuste korral on kõrgel mägedes võimalik suusatada ning all rannikul kostitada end suviste tegevustega.                                                                                                                                                           
View from Troodos mountain – photo by cyprusconferences.org ↑

Seikluse toimumise aeg
01. – 12. aprill 2018
Koos lendudega 11 päeva, Küprosel ca 10,5 päeva.

Osalemistasu:   650 EUR
Osalemistasu katab peamised kulud, maksud ja edasi-tagasi lennupiletid.

Küsi lisa / rega meilitsi siit  või  info@seiklusjanu.com
29.01. – 20.02.2018 oleme Kuubal seega e-kirjadele ei saa reageerida.
— — —
LISAINFO
 
Üldised plaanid lühikirjeldusena
 
Võtame ette mitmed jalgsimatkad Paphose metsades, Cedari orus ning muudes Tróodose mäestiku piirkondades. Möödaminnes peatuks ka mõnes mägikülas/linnakeses ning piiluks kohalikku veinikeldrisse. Samuti vaataks üle mõned UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvad nn Must-See objektid, nt vanad kirevad maalitud kirikud, arheoloogilised aarded jm. Rannikupiirkonnas liigume ka ringi ja äkki õnnestub ujudagi. Avakase kanjoniretk on samuti plaanides.
Aprill on Küprosel veel kevadine aeg, küll hiliskevad kuid siiki on lootust veel näha õitsvat ja tärkavat loodust.

Seikluse / matka stiil
Seiklusmatk – jalgsi, rendiauto, lennuk.
Küprosel seikleme ringi rendiautoga, samuti jalgsi matkates. Tänu rendiauto variandile, ei pea kõike meil kaasasolevat seljakotikraami kogu aeg kaasas kandma, mis teeb liikumise oluliselt lihtsamaks ja kergemaks.
Ööbime ilmselt peamiselt erinevates avalikes pikniku kohtades ja kuskil looduse rüpes telkides (mägedes, ranna piirkonnas jne), lisaks paar hosteli ööbimist. Kokkame koos, nii palju kui oskused lubavad. Iga matkaja mahutab ja kannab oma isiklikku varustust, lisaks natuke ka ühist – seljakott + selles sisalduv isiklik + umbes 5-7kg grupi varustust (söögi- ja joogimaterjal, telk jmt).

Küprose ilm aprillikuus 
Olenevalt piirkonnast ulatuvad päevased temperatuurid +21°C…+23°C-ni, sisemaal isegi kuni +24°C-ni, kõrgel mägedes ca +15°C. Öine õhk on aga tunduvalt jahedam, alla +15°C. Merevesi on aprillis +17°C…+20°C.
Üldiselt on päevad päikest täis, sademeid võib esineda kõigest ca 1-2 päeval kuus.