Kanuukas Ogre jõel (august 2016)

Ogre on Daugava parempoolne lisajõgi, 188 km pikk seega kolmas jõgi Lätis. Ogre’t peetakse üheks atraktiivsemaks jõeks kanuutajatele, mille ülemjooks on metsik ja ilus.

Iseloomulikuks on pikad ülevoolud (kärestikud), jõe langus on kohati ca 1,5 meetrit kilomeetri kohta ning mingitel lõikudel laiuseks ca 10-15 m. Kõige pikemate kärestike (Braži kärestikud) kogupikkuseks on ligi 7 km ning langus ca 3 meetrit kilomeetri kohta. Kirjanduse järgi on tegemist hea forellijõega, rikkalikult muid kalaliike, lisaks võib kohata parte, luikesid, kopraid.
Plaanides on ette võtta Jaunzemi ja Mengeleni vaheline lõik, mis on veidi alla 70 km pikk. Antud lõigule jääb ka 4 m kõrgune Vecogres’i hüdrojaama tamm, lisaks Ergli kindluse varemed jm.

Ogre on sportliku veematkamise klassifikatsiooni järgi I raskuskategooria jõgi (kõige kergem kategooria), mis võiks sobida ka vähe kogenud veematkajale, samuti algajatele, kui paariliseks tsipa kogenum kanuutaja. Liituda võib ka ilma paariliseta (s.t. üksi), siis paarilise leiame oma seltskonna hulgast. 🙂

Algus: 26. augusti hommikul, soovitav kohale tulla juba 25. augusti õhtul. Täpsemad juhised tulijatele meilitsi, siis lepime ajad kokku.
Lõpp: pühapäeval 28. augusti õhtupoolikul orienteeruvalt kl 16-19 paiku (+- varu) Mengeleni kandis.

Seikluse toimumise aeg
26. – 28. august 2016 (3 päeva, 2 ööd)

Osalemistasu:   90 EUR*
*Osalemistasu ühe inimese kohta, sisaldab kohta kanuus koos päästevesti ja mõlaga ning kanuude transporti. Lisaks söögimaterjal (2 x õhtusöök ja 2 x hommikusöök + tee) + vesi + muud suupisted.

Oma osavõtu kinnituseks tuleb osalemistasu kanda allolevale Seiklusjanu a/a-le.
Anna endast meilitsi märku ka! 🙂

Makse saaja: Matkaklubi Seiklusjanu MTÜ
Swedbank a/a: EE892200221044796638
Makse selgitus: Kanuukas Ogre jõel (koos osaleja nimega juhul, kui makstakse mitme inimese eest või ise pole maksja)

LISAINFO siit