USA rahvuspargid ja kanjonid (oktoober 2016)

Põhja-Ameerika on täis peadpööritavalt palju põnevaid paiku kuhu võikski seiklema jääda. Algatuseks võtame ette mõned Utah’i osariigi rahvuspargid.

Arches’i rahvuspark hõlmab endas ligi 2000 hiigelmõõtmetega looduslikku liivakivi kaart koos maailmakuulsa Delicate Arch‘ga. Seda rahvusparki loetakse suurimaks kaarte kogumiks kogu maailmas. Lisaks on seal veel palju erinevad ainulaadse kuju ja vormiga geoloogilisi liivakivi moodustisi (pilt1 või pilt2).

↑ photo: haunsgowest.com “Arches Nat’l Park Panoramas”

Zion’i rahvuspark asub Utah osariigi edelanurgas, Ameerika Ühendriikide kaguosa suures kõrbepiirkonnas. Tuhandeid aastaid tagasi lookles üks oja oma teekonnal üle platoo pehme noore pinnase lõuna poole. Maa kerkides hakkas oja kaevuma, hõõrudes ülaltvoolu kaasakandunud kruusaterasid ja liiva aluskivimi vastu. Selle tulemusel sündis Zion’i kanjon, looklev sügavik, mis on kohati kuni 762 m sügavune. Samal ajal moodustus ka teisi kanjoneid ja kuristikke.
Zion’i rahvusparki kuulub palju võimsaid kivimmoodustisi, mis on uuristunud seal valdavasse Navaho liivakivisse. Üldise mulje pargist jätavad kõrged kaljud, ohtlikud võlvid ja sügavad kuristikud. Zion’i uhkuseks on mitmed haruldased looduslikud objektid. Zion’i kanjon on ainult 24 km pikk, kuid väga iseloomuliku kujuga. Selle põhjaotsa tuntakse kitsusena (Narrows), kus kõrged kaljud on üksteisest vaid 6 meetri kaugusel. (Viited: Maailma loodusimed)

Angels Landing photo (Zion National Park) -- © 2007 Joe Braun Photography

↑ photo: Angels Landing photo (Zion National Park) — © 2007 Joe Braun Photography

Angels Landing on merepinnast 1765 m kõrgune mägi Zion’i territooriumil, mäe jalamilt umbes 450 m. Selle peaaegu püstloodsed seinad, mäkke rajatud äärmiselt huvitavad matkarajad ning mäe tipust avanev erakordne vaade ümbruskonnale (sh Zioni kanjonile ja Virgini jõele), teevad Angels Landing’u vallutamise erakordselt elamusterohkeks igaühele, kes peavad lugu mägironimisest ja mägimatkamisest. Angels Landing’u matkaradasid peetakse USA kõige huvitavamate mägiradade hulka kuuluvateks. (Viited: reisiguru.ee)

Maailmakuulus Suur kanjon (Grand Canyon) on moodustanud Colorado jõgi, mis voolab kõrgel platool suhteliselt kergesti erodeeritavail kivimeil. Suur kanjonit peetakse maailma kõige suuremaks, mis on ca 446 km pikk, kuni 29 km lai ning erinevatel andmetel kohati kuni 1800 m sügav.
Seikluse toimumise aeg

05. – 23. oktoober 2016
Osalemistasu:   900 EUR* + lennupiletid**
* – osalemistasu katab peamised kulud ja maksud
** – osalemistasule lisanduvad sõidukulud sihtkohta ja tagasi (ca 400 – 600 eurot)

 

Küsi lisa ja/või rega meilitsi.

{backbutton}