Matk põhjapolaarjoone taha 4 – Sarek (juuli / august 2021)

Üle pika aja võtame taaskord ette sõidu põhjapolaarjoone taha, et sealset kaunist ja karget loodust matkates imetleda. Seekord läheme külla Põhja Rootsis asuvasse Sareki rahvusparki. Sarek on monumentaalne mägimaastik, mille kuus mäge ulatuvad üle 2000 meetri ning umbes 200 üle 1800 meetri. Teravatipulised mäed, kitsad orud, kärestikulised jõed ning ligi sadakond liustikku ja inimtegevusest vähemõjutatud piirkond ahvatleb avastama. Sarekis pidavat puuduma suuremad turismirajatised ning tähistatud matkarajad. Sarek on ka osa UNESCO maailmapärandisse kuuluvast Lapimaast.

Sarek National Park. Photo: thousandwonders.net

Üldised plaanid
Umbes 7 päeva matkame Sareki rahvuspargis, nii orgudes kui ka avaramal maastikul, ületame jõgesid ja mõne kurugi. Liigume peamiselt kõrgustel vahemikus ca 600 – 900m. Vähemalt korraks tõuseme ka kõrgemale (mäe otsa), et saada osa võimsamatest vaadetest.
Põhjapolaarjoone taha ehk Sarekisse ja tagasi sõidame auto(de)ga ning kohapeal seikleme jalgsi matkates.

Ilm Sarekis augusti esimeses pooles
Statistika järgi jäävad meie matka teekonna päevased temperatuurid olenevalt kõrgusest, ilmaolust, otsesest päikesekiirgusest jms peamiselt vahemikku +9°C…+14°C ning öösiti +3°C kanti (ca 600 – 900m). Kõrgemal on jahedam. Sademeid võib esineda keskmiselt 9 päeval kuus.

Seikluse toimumise aeg
29. juuli – 8. august 2021
Kohapeal ca 7 päeva.

Osalemistasu:   500 eur
Osalemistasu katab peamised kulud.

Lisainfo
+ Küsi lisa või liitu meilitsi siit
+ Varustuse nimekiri siit