Põhja-Ameerika rahvuspargid ja kanjonid 2 – Yellowstone, Grand Teton (september 2019)

Seiklusjanu plaanib taaskord ette võtta kauge Põhja-Ameerika rahvusparkide tripi, peamiselt Wyoming ja Colorado osariikidesse, mille põnevaimateks sihtkohtadeks mitmete teiste seas on seekord tuntud Yellowstone’i ja Grand Teton’i rahvuspark.

The Grand Prismatic Spring (Yellowstone). Photo: Dave Nydam, cdn.shopify.com

Üldised plaanid
Meie umbes 13-14 päevase seiklustripi jooksul plaanime külastada mitmeid piirkondi – rahvusparke, riiklikke metsalasid, reservaate. Sel korral on peamiseks sihtkohaks Yellowstone’i ja Grand Teton’i rahvuspark. Ligi nädala jooksul kulgeme sealkandis ringi nii jalgsi matkates kui ka ratastel. Saame osa antud piirkonna looduselamusest – geoloogilistest iseärasustest ja muidugi Yellowstone’i nn supervulkaanist. Yellowstone peidab endas maailma suurimat kuumaveenähtuste kogu, kus on üle 10 000 kuumaveeallika, geisri ja mudavulkaani. Lisaks, loodame trehvata ka kohalikke loomi.

The majestic Grand Teton Range inside the National Park. Photo: tetonvalleycabins.com

Peale Yellowstone’i ja Grand Teton’i põikame läbi ka mitmetest teistest tee peale jäävatest huvitavamatest paikadest. Kui teede olud võimaldavad, siis plaanime külastada Colorado osariigis asuvat mägede paradiisi Rocky Mountain rahvusparki ning kui ajaliselt klapib, siis proovime ära käia ka Colorado maalilisemaid loodusvaateid pakkuvas Maroon Bells’is.
Olenevalt meie lennuplaanist, alternatiiviks Colorado osariigi külastusele jääb veel San Francisco ja Yellowstone’i tee peale jäävad paigad.

Seiklus-matka stiil
Seiklus-matk – rendiauto, jalgsi, lennuk.
USA-s seikleme ringi rendiautodega ja jalgsi matkates. Ööbime metsikult telkides ja erinevates kämpa kohtades. Kokkame koos, nii palju kui oskused lubavad. Iga matkaja mahutab ja kannab oma isiklikku varustust, lisaks natuke ka ühist.

Piirkonna ilm septembris
Yellowstone’i ja Grand Teton’i piirkonnas statistika järgi jäävad päevased temperatuurid vahemikku ca +15°C…+22°C (vahest harva kuni +26°C). Üldjuhul öösiti langeb alla +10°C ning aeg-ajalt esineb mõni kraad öökülma. Pilvisuse tõenäosus ca 30% ning sajuhoogudele ca 19%.
San Francisco kandis ehk rannikul Vaikse ookeani ääres päeval +17C…+23C, öösel +10C…+14C.
Salt Lake City’s päeval +27C…+33C, öösel +11C…+18C.

Seikluse toimumise aeg
04. – 19. september 2019
Kohapeal ca 14 päeva.

Osalemistasu:  900 EUR* + lennupiletid**
* osalemistasu katab peamised kulud ja maksud
** osalemistasule lisanduvad sõidukulud sihtkohta ja tagasi (ca 400-500 eurot)

Küsi lisa / rega meilitsi: info@nullseiklusjanu.com

— — —
LISAINFO
Isiklik varustus ja grupivarustus veidi hiljem..