Püreneedes.. (sept – okt 2019)

Püreneed on kuni 3404 meetri kõrguseni ulatuv mäestik Lõuna-Euroopas, mis kulgeb piki Hispaania ja Prantsusmaa piiri Vahemerest kuni Biskaia laheni Atlandi ookeanis. Püreneed moodustavad Prantsusmaa ja Hispaania vahel piltlikult ettekujutades kõrge seina, mille kohati järskude kaljunukkidega mäemassiivid peidavad endas kauneid vaateid mägijärvedele ja orgudele olles ideaalseks sihtkohaks matka-, loodus- ning kalastushuvilistele.

Gaube Lake (Pyrenees). Photo: purelypyrenees.com

Üldised plaanid
Meie peamiseks sihtkohaks sellel seiklusel on Prantsuse Püreneed ehk Parc national des Pyrénées (Argelès-Gazost’i lähiümbrus), kus plaanime matkata mägedes ning põgusalt tutvuda ka sealse piirkonna mägijärvede, jõgede, külakeste ja muude kenade paikadega. Möödaminnes plaanime läbi põigata ka Euroopa väiksemate riikide hulka kuuluvast Andorrast.

Seiklus-matka stiil
Jalgsi, rendiauto, lennuk.
Seikleme ringi jalgsi matkates ning pikemad vahemaad läbime rendiauto(de)ga. Rendiauto(de) olumaolu lihtsustab ja kergendab liikumist, seega kõike kaasasolevat seljakotikraami ei pea kogu aeg endaga kaasas kandma.
Ööbime metsikult telkides, ametlikes kämpa kohtades või mõnes muus majutuses. Kokkame koos, kui soovi on ja oskused lubavad. Iga matkaja mahutab ja kannab oma isiklikku varustust, lisaks natuke ka ühist.

Püreneede ilm
Antud piirkonna Püreneedes (septembri lõpp / oktoobri algus), mil loodus on tasapisi värve muutmas, esineb nii päikselist sooja suveilma, kuid samas võib trehvata ka vihma ja tuult. Statistika järgi jäävad Argelès-Gazost’i (ca 500m) päevased temperatuurid vahemikku +16°C…+28°C (valdavalt +20°C…+22°C), öösiti +10°C…+14°C, võib langeda ka alla +10°C. Kõrgemal mägedes on jahedam.

Seikluse toimumise aeg
26. september – 05. oktoober 2019
Kohapeal ca 8 päeva.

Osalemistasu:  660 EUR
Osalemistasu katab peamised kulud, maksud ja lennupiletid.

Küsi lisa / rega meilitsi: info@nullseiklusjanu.com

— — —
LISAINFO
Isiklik varustus ja grupivarustus veidi hiljem..