Retk Kesselaiule (juuli 2020)

“Kõrge, saladuslik saar tõuseb iga reisija silmade ees, kes Suurest Väinast läbi sõidab, viibib hulk aega tema vaatepiiril, kaua oma peale rändaja uurivat pilku koondades kuni ta, viimaks, kaugenedes, silmapiiril taevasinaga kokku sulades ära kaob.” Nii alustas ajakirjas Loodus 1923. aastal maateaduslikku ülevaadet Kesselaiust geograafiatudeng Johannes Maide. (allikas: Eesti Loodus)

Niisiis.. Kesselaid, hellitavalt ka kui Kessulaid või Kessu, on Muhu saare ja mandri vahel asetsev armas ja hubane meretagune maa. See 1,7 km2 suurune laid on ühtlasi vanim ja kõrgeima loodusliku maismaapunktiga Eestis.

Kessu. Photo: riigikogu.ee

Meie kahepäevase retke jooksul tutvume Kesselaiuga lähemalt. Teeme saarekesele tiiru peale, uudistame rannajoont ja kuni 8,5 meetri kõrguseni ulatuvat mitmeastmelist pankrannikut, loometsa ja niitu.
Kesselaiule tulevad kaasa mõned kanuud/paadid, et saaksime saart veidi eemalt veepealt imetleda.
Loodetavasti saame abajas ulpivat ujuvsauna proovida. Lisaks õhtu- ja hommikueine kokkamisele on plaanis ka Kesse pannkoogitegu. 🙂

Kesselaiule läheme Virtsust väikese mootorpaadiga reedel 24. juuli hommikul kella 10 paiku ja tagasi mandril 25ndal kella 18 paiku.

Seikluse toimumise aeg
24. – 25. juuli 2020 (2 päeva, 1 öö)

Osalemistasu:   75 eur
Osalemistasu katab peamised kulud.

Lisainfo
+ Küsi lisa / rega meilitsi siit