Suvelõpu kanuukas Võrtsjärve lõunatipus (september 2020)

Teame, et Võrtsjärv (algselt Virtsjärv) on Eesti suurim siseveekogu. Põhjaosas on järv lai, aga lõunaosa on kitsas, kus asuvad ka mõned väikesaared (Tondisaar, Pähksaar, Ainsaar, Heinassaar). Pähksaarest Väikse-Emajõe suudmeni, nn Väikejärv, on looduse poolest metsikum kant, mis on täis erinevaid veetaimi.
Kui veab, siis selge ja tuulevaikse ilma korral päikese loojangu ajal, muutub järve vesi punakas oranžiks peegelsiledaks veeväljaks, mille horisonti kujundavad saartel ja kallastel kasvavad puud ja võsapuhmad.

Võrtsjärve lõunatipp. Photo: mapio.net

Plaanimegi kanuudega uudistada Võrtsjärve lõunaosa, külastada mõnd saart. Kui õnnestub ligi pääseda, siis ööbime Tondisaarel.
Ööbime telkides, kokkame üheskoos matkatoitu.

Kanuudega seiklemist alustame ilmselt Pikasilla kandist (laupäeval kl10 paiku) ning lõpetame pühapäeval orienteeruvalt kl16-18 paiku. Kokkusaamiskoha ja aja täpsustame veel üle enne kanuukat.
Varasemate saabujatega kohtume juba reede õhtul.

Seikluse toimumise aeg
11. – 12. september 2021 (2 päeva)

Osalemistasu:   50 eur
Osalemistasu ühe inimese kohta, sisaldab kohta kanuus koos päästevesti ja mõlaga ning kanuude transporti. Lisaks söögimaterjal (õhtusöök ja hommikusöök + tee) + vesi + muud suupisted.

Lisainfo
+ Küsi lisa / rega meilitsi siit