Salatsi jõel – LISAINFO

Soovitused kanuumatkaja isiklikule varustusele

ISIKUT TÕENDAV DOKUMENT
ID kaart või pass.

PEALISRIIETUS
Pikkade või lühikeste varrukatega spordisärk. Fliis/kampsun/vest + vihmakindel jope või vihmakeep + püksid (pikad ja lühikesed). Külmakartlikud võivad kaasa võtta pika soojapesu, et öösel magamiskotis magamise ajal selga-jalga panna.
VARURIIDED juhuks, kui peaks vette kukkuma ja märjaks saama.

JALANÕUD
Sobivad kinnised või poolkinnised kerged jalanõud – näiteks kummikud ja/või rihmadega plätud. Kummikute asemel sobivad ka matkasaapad. Kaasa varujalanõud – sandaalid, tennised, plätud vmt. Soojade ilmadega ja veeoludes, sobivad ehk kõige paremini rihmadega plätud, mis hästi jalas püsiksid.

KINDAD
Soovi korral võib kasutada õhukesi sõrmkindaid või neopreenkindaid.

PEAKATE
Sobilik on kanda pearätti või lõuapaelaga matkamütsi. Selline peakate kaitseb päikese, vihma ja putukate eest ning tema ärakadumise võimalus on väiksem.

NB! SÄÄSETÕRJE
Et “ellu jääda”, siis kindlasti kaasa sääse-kihulase-sitikatõrje vahend, näiteks OFF või mõni ihusõbralikum vahend nagu Stop või Effitan. Kaasa võib võtta ka näovõrgu (näo ja kaela piirkonna kaitsmiseks näljaste lendavate olendite eest).

TUDUMINE & MUU KRAAM
* magamismatt.
* magamiskott (kui see on lahja ja muud varianti ei ole, siis võib kaasa võtta lisariideid, aga magamiskoti comf võiks olla ca +5C ringis).
* isiklikud söögi-jooginõud (lusikas, kauss ja tass, joogipudel nt 1-1,5L).
* hügieenitarbed (väike käterätt, hambapasta, hambahari, WC paber jne).
* apteek (isiklikud ravimid, plaastrid jmt).
* päikeseprillid, päikesekreem (soovitav, kellel päikese suhtes tundlik nahk), fotoaparaat, kõrvatropid jms.
* lamp (soovitavalt otsmikulamp).
* telk – kellel olemas võiks kaasa võtta, kellel pole, siis tuleks sellest teada anda. Kaasa võib võtta ka vihmakattega rippvoodi.

VEEKINDLAD KOTID
Spets veekindel kott (nt 40-50L) varuriietele, dokumentidele, autovõtmetele, videokaamerale, fotoaparaadile, mobiiltelefonile jms. Kui spets veekindlat kotti ei ole, siis sobivad ka näiteks terved tugevamad kilekotid, millele saab mitu sõlme peale tõmmata.

SÖÖK-JOOK
Kaasa võtta oma isu järgi nii näksimist (nt võileivad, shokolaad, küpsised jms) kui ka joogipoolist päevaseks ajaks.

KLUBI POOLT
Priimus + küte + 2-3 matkapotti + kulp + kogu vajalik vesi toidu valmistamiseks + söögimaterjal 2ks õhtuks ja pudrumaterjal (moosiga) 2ks hommikuks + tee + muud ninni ja nänni.

{backbutton}