La Réunion (nov. – dets. 2014)

Reunion on tükike mägist maad India ookeanis. Seda Prantsusmaale kuuluvat saart, mis on tsipa väiksem kui meie Saaremaa, nimetatakse vahest ka kuulsa Hawaii saare sõsariks, just tema aktiivse vulkaanilise tegevuse, kliima ja eksootiline rohelise looduse sarnasuse poolest. Sestap ongi Reunioni põhiliseks vaatamisväärsuseks mitmekülgne mägine loodus nii väikesel pindalal nagu 2512 km².

Reunion-island-1

 photo: luxresorts.com/…/reunion-island

Saarele lisab jumet vulkaan Piton de la Fournaise (2631 m), mis on üks aktiivsemaid vulkaane maakeral. Nimelt, Piton de la Fournaise purskab keskmiselt korra 2-3 aasta jooksul ja seda taoliste tsüklitena juba viimased mõnikümmend aastat. Arvatavasti kõige massiivsem purse leidis aset 2007ndal aastal, mil laavavool liikus umbes 1 km laiuselt ulatudes ookeanini välja. Selle tulemusena sai saar mõni tuhat ruutmeetrit maad juurde.

Piton-de-la-Fournaise

 photo: luxresorts.com/…/reunion-island

Vaatamata kõrbelikule laavakivi pinnasele Piton de la Fournaise ümbruses saare kaguosas, on ülejäänud saar liigirikka taimestikuga (üle 700 erineva taimeliigi). Troopiliselt lopsakas taimestik ulatub rannikust, (vihma)metsadest ja orgudest kuni 2000 m kõrguseni mägedes.

Reunioni kliima on troopiline, mille talved on kuivad ja jahedad (ca +22°…+25°). Detsembrist aprillini kestval suveperioodil esineb rohkem sademeid ning temperatuurid jäävad +30° kanti ja enamgi.

Reunioni lähimad naabersaared on Mauritius (ca 210 km kirdes) ja Madagaskar (ca 800 km läänes). Kaugemale jäävad Seišellid (ca 1800 km põhjas) ja Kergueleni saared (ca 3370 km kagus).

Reunioni kaarti ja fotosid saab vaadata Google Maps’st siit

Seikluse toimumise aeg

18. november – 04. detsember 2014

Osalemistasu:   1450 EUR

LISAINFO

Küsi lisa ja/või rega siin: info@nullseiklusjanu.com

{backbutton}