Lofoodid – MATKAPROGRAMM (lühikokkuvõte)

PS! Matkaprogramm pole lõplik! See kujuneb “teel olles”, vastavalt olukorrale ja hetke võimalustele!

Esialgsete plaanide kohaselt stardime praamiga Tallinnast Helsingi poole 24. juuni õhtul või 25. juuni hommikul. Helsingist Lofootidele jõudmiseks tuleb meil läbida üsna pikk teekond ratastel läbi Soome, Rootsi ja Mandri-Norra kuni Lofootide saarestiku lääne tipuni välja. Kaugeimaks sihtkohaks Lofootidel on Sørvågen, mis on Helsingist ca 1620 km kaugusel. Kohalejõudmise aeg sõltub meie liikumiskiirusest kuid eeldame, et see autotripp kestab umbes kaks päeva. Ööseks peatume et puhata, majutame end telkides ja/või autos, kuidas keegi soovib. Päevasel ajal teeme mitmeid peatusi, vastavalt sellele, kuidas isu tekib või miskit põnevat vaadata. Teise päeva õhtuks või kolmanda päeva hommikuks plaanime jõuda Sørvågenisse. Sealt alustame ka oma 9-10 päevast jalgsimatka, seigeldes mööda saarestikku Mandri-Norra poole.
Meie jalgsimatka suurimaks eesmärgiks on näha võimalikult palju ilusaid loodusvaateid – fjordid koos järskude mägede, kärestikuliste jõgede ja mägijärvedega. Kindlasti vallutame mõned mäetipud, ületame mõned kurud ja kõnnime harjal. Plaanis on ära käia ka tuntud Reinebringeni mäel (ca 450m), millelt normaalse ilma korral peaks avanema Lofootide ühed ilusamad vaated nii fjordidele kui ka Reine külale (pildid).
Lofootidel ööbime telkides keset mägist metsikut loodust.

Umbes 06. juulil alustame tagasisõitu Helsingi poole ja loodame, et kõik kulgeb umbes-täpselt sama hästi nagu minneski, et siis 08. juulil Eestis tagasi olla.

 

NB! Matka ajagraafikus võib esineda ajalisi nihkeid ning väiksemaid muudatusi! Palju oleneb ilmaoludest, grupist ning paljudest muudest taolistest asjaoludest. Samuti matkaprogrammi kirjeldus ei sisalda kőiki pisidetaile – üht-teist ja kolmandat jätame kohapeal avastamiseks ja otsustamiseks!
{backbutton}